CCA CUP COMPETITIONS 2021

All cup matches will be completed on the set date, by bowl out or toss of coin if necessary,
except for semi-finals and finals where a reserve day may be allocated.

CCA T20 Walker Cup Finals Day
Burwell
Sun 1 August
10.00, 1.00 & 4.00
15. Winner 11 v Winner 12
16. Winner 13 v Winner 14
Winner 15 v Winner 16 Summary
         
CCA Junior Cup Final
Burwell
Sun 8 August
2.00
Winner 3 v Winner 4   Summary
         
CCA Lower Junior T20 Cup Finals Day
Burwell
Sun 15 August
10.00, 1.00 & 4.00
16. Winner 12 v Winner 13
17. Winner 14 v Winner 15
Winner 16 v Winner 17 Summary
         
Reserve Day
Burwell
Sun 22 August      
         
CCA Invitation Cup Final
Exning
Sun 29 August
1.30
Winner 4 v Winner 5   Summary
         
CCA Junior League Play-Off Sat 5 September
1.00
Winner CCA Jun 1 North v
Winner CCA Jun 1 South
   
     
CCA Walker T20 Cup Latest Results  
     
Round 1 - Sunday 30 May Round 2 - Sunday 20 June Quarter Finals - Sunday 11 July
     
  3. Fordham v Witcham  
    11. Winner 3 v Winner 4
  4. Wilburton v Takeley  
     
  5. Ramsey II v Needingworth  
    12. Winner 5 v Winner 6
  6. Milton v Linton Village  
     
  7. Histon II v Girton 13. Horseheath v Winner 7
     
1. Chatteris v Cambridge NCI 8. Fulbourn Institute v Winner 1  
    13. Winner 8 v Winner 9
2. Bluntisham v Barrington 9. Winner 2 v Abington  
     
CCA Invitation Cup Latest Results  
     
Quarter Finals - Sunday 23 May Semi Finals - Sunday 18 July  
     
1. Barrington v Cambourne 4. Winner 1 v Abington  
     
2. Horseheath v Chatteris    
  5. Winner 2 v Winner 3  
3. Ramsey II v Needingworth    
     
CCA Junior Cup Latest Results  
     
Quarter Finals - Sunday 13 June Semi Finals - Sunday 4 July  
     
1. Linton Village v Audley End & Littlebury 5. Barley v Winner 1  
     
2. Abington II v Cambridge NCI II 6. Chatteris II v Winner 2  
     
CCA Lower Junior T20 Cup Latest Results  
     
Round 1 - Sunday 6 June Round 2 - Sunday 27 June Quarter Finals - Sunday 25 July
     
  4. Fen Ditton v Abington III 12. Winner 4 v Little Shelford II
    .
  5. Wilburton II v Sawston & Babraham III  
    13. Winner 5 v Winner 6
  6. Cambourne III v Girton II  
     
  7. Linton Village II v Milton II  
    14. Winner 7 v Winner 8
1. Isleham II v Fulbourn Institute II 8. Winner 1 v Needingworth II  
     
2. Comberton v Cherry Hinton    
  9. Winner 2 v Winner 3  
3. Willingham v Hemingford Park   15. Winner 9 v Winner 10
  10. St Ives & Warboys III v Cambridge NCI III